Ana içeriğe atla
Kariyer Ofisi Koordinatörlüğü

Meslek Yüksek Okulumuzun, Kariyer Ofisi öğrencilerine, mezun ve mensuplarına; kendilerini tanıma, eğilimlerini ve iş olanaklarını belirleme, kişisel özellikleriyle piyasa koşullarına uygun olarak kariyerlerini planlama ve geliştirme konularında destek sağlayan idari birimidir.

Bu amaç doğrultusunda; kariyer danışmanlığı, staj imkanlarının geliştirilmesi ve kariyer günleri gibi çeşitli etkinliklerle öğrenci, mezun ve mensuplarına hizmet eder.

Amaç - Görev

Meslek yüksekokulumuz öğrencilerinin, mezun ve mensuplarının; bilgi, beceri, yetenek, ilgi ve istekleri ile ülke koşulları ve ihtiyaçları doğrultusunda kariyerlerini planlama ve geliştirme konusunda destek vermek, kariyer gelişimlerini desteklemek üzere eğitim, seminer gibi faaliyetleri planlamak ve gerçekleştirmektir.Öğrencilerin ve mezunların staj yapabilecekleri kurum ve kuruluşların sayısını artırmak için ilgili kurum ve kuruluşlarla bağlantı kurmak, ilgili kurum ve kuruluşlarla öğrenci ve mezunları bir araya getirmektir.

Yürütülen İşlemler

  • Kariyer Danışmanlığı
  • Kariyer Gelişimi Etkinlikleri
  • Staj
  • Mezunlarla İletişim

Misyon

Öğrenciyi tanıma, bilgi verme, staj sağlama, işe yerleştirme, kariyerlerini izleme, psikolojik danışma & rehberlik hizmetleri Kariyer Ofisinin ana işlevini oluşturur.

Vizyon

Üniversite eğitimi sonrasında kariyer yolculuğuna başlayacak mezunların, mümkün olduğunca kendisini ve karşısına çıkacak seçenekleri stajlar, bilgilendirme toplantıları ve kişisel gelişim seminerleri ile önceden tanımış ve tanımlamış, gelecek hedeflerini netleştirmeye başlamış, farkındalığı yüksek bireyler olmalarını desteklemek ve öğrencileri bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

İLETİŞİM

[email protected]