Ana içeriğe atla
uygulamalı eğitim 1

Fizyoterapi Uygulama Laboratuvarı

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Programında uygulama ve laboratuvarda öğrenciler özel ekipman ve cihazları kullanarak fizyoterapide ölçme değerlendirme yöntemlerini, tedavi edici egzersizleri öğrenmekte ve kendileri üzerinde çalışma yapmaktadır. Bu laboratuvarlarda bulunan elektro fiziksel ajanlar ve cihazların kullanımı ve etkilerini de öğrenciler kendileri üzerinde uygulayarak öğrenmekte, mesleki bilgi ve beceri kazanmaktadır. Ayrıca sanal gerçeklik ve aerobik egzersiz laboratuvarında nörolojik ve ortopedik problemi olan hastaların eğitimleri öğretilmekte, sağlıklı kişilerde analiz ve özel egzersiz programları gösterilerek uygulamalı eğitim verilmektedir. Öğrenciler ve akademisyenlerimiz bu laboratuvarlarda araştırma yapmakta ve sonuçları kongre ve seminerlerde sunmaktadır.

Sağlık Uygulama Laboratuvarı

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sağlık Programlarının kullandığı, uygulama laboratuvarlarında öğrenciler, kliniklerde kullanılacak malzemeleri tanıyarak ve uygulama basamaklarını detayıyla öğrenerek daha kaliteli, profesyonel ve donanımlı sağlıkçı kimliklerini kazanmaktadır. Özel maketler ve cihazları kullanarak sağlıkta ölçme değerlendirme yöntemlerini, hastayı tedavi edici uygulamaları öğrenmekte ve kendileri üzerinde çalışma yapmaktadır. Ayrıca bu laboratuvarlarda öğrenciler maketler üzerinde uygulama yaptıkları gibi birebir Sağlık programları öğretim görevlilerinin gözetimi altında kendileri üzerinde uygulayarak öğrenmekte, mesleki bilgi ve beceri kazanmaktadır. Öğrenciler ve akademisyenlerimiz bu laboratuvarlarda birçok pratik el becerisi kazanmakta ve bu becerilerini hastane kliniklerindeki uygulama derslerinde kullanmaktadırlar.

Moda Tasarım ve Giyim Atölyesi

Asırlık tarihi binasında Dikimhane olarak 100 makine ve 100 ütü ile faaliyete geçirilmiş olup Çanakkale Savaşı ve 1.Dünya Savaşı yıllarında Ahırkapı Elbise ve Çadır İmalathanesi olarak askeri amaçlı üretimin yapıldığı bu bina aslına uygun olarak restore edilmiş ve 2020 yılından bugüne kadar İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Moda Tasarımı Programı 2 yıllık bir ön lisans programı olarak tarihini yaşatmaktadır.

Giyim endüstrisi ve moda tasarımının teknolojik gelişmeleri göz önünde bulundurularak atölyemizdeki makine parkurumuz sanayi tipi düz dikiş makinesi, overlok makinesi ve sanayi tipi ütüler ile oluşturulmuştur. Kalıp hazırlama ve prova sürecinde kullanılan çok sayıda mankenlerimiz ile de desteklenmektedir. Atölyemizdeki uygulama dersleri alanında uzman akademik personellerin süpervizörlüğünde gerçekleşmektedir.

Temel Sanat Eğitimi, Temel Kalıp Hazırlama, Temel Dikim Teknikleri, Drapaj, Moda Resmi, Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama, Bilgisayar Destekli Moda Tasarımı, Deneysel Giysi Tasarımı, Erkek Giysi Tasarımı, Bebe-Çocuk Giysi Tasarımı, Bitirme Projesi gibi, birçok mesleki uygulama derslerini kapsayan ön lisans programımızdan eğitimlerimiz tamamladıktan sonra sektörün beklentileri ile eşleşebilen mezunlar vermekteyiz.

Sanat Atölyesi

Uygulamalı eğitimin ön planda olduğu okulumuzda öğrenci için bire bir deneyimin aktarıldığı sanat atölyemiz mevcuttur. İç Mekan Tasarımı, Grafik Tasarım, Moda Tasarım gibi programlarımızın kullanımına açık olan 160 m² alana sahip atölyemizde her öğrenci için özel çizim masaları bulunmakta olup; eskiz, desen, resim, heykel, maket çalışmalarının yapılabileceği bir ortam sağlanmıştır.

Tasarım Atölyeleri

Tasarım atölyemiz öğrencilerimizin derslerde edindikleri kuramsal bilgileri hayatla ilişkilendirmelerine, bu bilgileri pratik yaratıcı uygulamalara ve yaratıcı özel ürünlere dönüştürmelerine imkan sağlayan bir alandır. Özellikle İç Mekan ve Grafik Tasarım programlarımızın kullandığı atölyelerimiz 25 öğrenci kapasiteli olup öğrenci ve akademisyen arasında usta-çırak ilişkisi kurulmaktadır.

Bilgisayar Laboratuvarı

Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde 2 adet bilgisayar atölyesi mevcuttur. Windows işletim sisteminin olduğu atölyemizde; Autodesk 3ds Max, Autocad, Gerber gibi programların yanında IOS tabanlı Mac atölyemizde; Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign gibi tasarım programları mevcuttur.