Ana içeriğe atla

Öğrenci Kulüpleri

1

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun canlı yerleşke yaşamı içerisinde kişisel gelişiminizi desteklemekte ve topluma katkı sağlamakta önemli bir yere sahip olan öğrenci kulüplerinde hobilerinizi geliştirebilir veya arkadaşlarınızla farklı projeler oluşturabileceğiniz kulüplerin kuruluşuna imza atabilirsiniz.

Kurumsal İletişim ofisimiz; öğrencilerimizin yeni kulüp açma talepleri, etkinlik ve çalışmalarına destek vermek ve takiplerini sağlamak konusunda çalışmaktadır.

1

 

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Kulüplerimiz, kurumsal iletişim gözetiminde çalışmaktadır. İlgili akademik yıl içerisinde sitemizde yayınlanan yeni kulüp başvurusu için gereken belgeleri doldurarak kurumsal iletişim ofisine teslim edebilirsiniz.

Öğrencilerimiz, belirlenen başvuru şartları içerisinde gereken formları doldurarak başvurularını yaparlar. Formlar doldurulurken ilk olarak kulüp danışman hocası öğrenciler tarafından belirlenir ve hemen sonrasında minimum 15 kişi olacak şekilde yönetim kurulu listesi hazırlanır.

Kulüp dosyanızda olması gereken evraklar:

1.Başvuru Dilekçesi

2.Öğrenci Kulübü Yönergesi

3.Kulüp İç Tüzüğü

Formların hepsi sitemizin ilgili başlığı altında bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz da kayıtlı olan tüm öğrencilerimiz, var olan kulüplere akademik yıl boyunca süre sınırı olamadan üye olabilir ya da akademik yıl içerisinde yeni kulüp başvurusu yaparak onaylanması halinde kulüp kurabilir.

Kulüplerimiz faaliyetlerini danışman hocaların gözetiminde gerçekleştirebilmektedirler. Her kulübün bir danışmanı bulunmalıdır. Kulüpler faaliyetleri için danışmanlarının da onaylarını almak zorundadırlar.

Danışman: Öğrencilerin seçtiği ve danışman hocanın kabul etmesiyle beraber kulüp çalışmalarında birlikte hareket edeceği danışmandır. Danışman imzası olmadan kulüpler etkinlik başvurularında bulunamazlar.

Kulüpler etkinlikle ilgili gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra etkinlikten en az 1 hafta önce kurumsal iletişim ofisine teslim edip etkinlik başvurularını gerçekleştirmelidirler.