Ana içeriğe atla
1

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun canlı yerleşke yaşamı içerisinde kişisel gelişiminizi desteklemekte ve topluma katkı sağlamakta önemli bir yere sahip olan öğrenci kulüplerinde hobilerinizi geliştirebilir veya arkadaşlarınızla farklı projeler oluşturabileceğiniz kulüplerin kuruluşuna imza atabilirsiniz.

Sağlık, Kültür ve Spor Birimi; öğrencilerimizin yeni kulüp açma talepleri, etkinlik ve çalışmalarına destek vermek ve takiplerini sağlamak konusunda çalışmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Kulüplerimiz, Sağlık, Kültür ve Spor birimi gözetiminde çalışmaktadır. İlgili akademik yıl içerisinde sitemizde yayınlanan yeni kulüp başvurusu için gereken belgeleri doldurarak Sağlık, Kültür ve Spor birimine teslim edebilirsiniz.

 

Öğrencilerimiz, belirlenen başvuru şartları içerisinde gereken formları doldurarak başvurularını yaparlar. Formlar doldurulurken ilk olarak kulüp danışman hocası öğrenciler tarafından belirlenir ve hemen sonrasında minimum 15 kişi olacak şekilde yönetim kurulu listesi hazırlanır.

Kulüp dosyanızda olması gereken evraklar:

1.Başvuru Dilekçesi için tıklayınız.

2.Öğrenci Kulübü Yönergesi için tıklayınız.

3.Kulüp İç Tüzüğü için tıklayınız.

 

Meslek Yüksekokulumuz da kayıtlı olan tüm öğrencilerimiz, var olan kulüplere akademik yıl boyunca süre sınırı olamadan üye olabilir ya da akademik yıl içerisinde yeni kulüp başvurusu yaparak onaylanması halinde kulüp kurabilir.

Kulüplerimiz faaliyetlerini danışman hocaların gözetiminde gerçekleştirebilmektedirler. Her kulübün bir danışmanı bulunmalıdır. Kulüpler faaliyetleri için danışmanlarının da onaylarını almak zorundadırlar.

Danışman: Öğrencilerin seçtiği ve danışman hocanın kabul etmesiyle beraber kulüp çalışmalarında birlikte hareket edeceği danışmandır. Danışman imzası olmadan kulüpler etkinlik başvurularında bulunamazlar.

Kulüpler etkinlikle ilgili gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra etkinlikten en az 1 hafta önce Sağlık, Kültür ve Spor birimine teslim edip etkinlik başvurularını gerçekleştirmelidirler.

Öğrenci kulüp listesi için tıklayınız.