Ana içeriğe atla

Sık Sorulan Sorular

1

 

Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu vakıf meslek yüksekokuludur.  

Hayır. Meslek Yüksekokulu olduğumuzdan, sadece 2 yıllık ön lisans programlarına öğrenci alımımız mevcuttur. Dileyen öğrencilerimiz Dikey Geçiş Sınavı  ( DGS ) ile lisans programlarına yerleşebilir.

Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, TYT sonuçlarına göre, ÖSYM'nin belirlediği kurallar çerçevesinde öğrenci almaktadır.

Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören tüm öğrenciler sadece ÖSYM tarafından yerleştirilebilir. Bu nedenle ön lisans programları için ÖSYM’nin belirlemiş olduğu taban puan barajı 150’nin altında kalan adayların bu yıl yerleşme imkanı yada özel öğrenci statüsü ile kayıtların yapılması mümkün değildir. Bu türdeki adaylarımız şanslarını bir sonraki yıl denemelidir ya da Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin sertifika programlarına katılıp eğitim alabilir.

Özel Yetenek sınavı ile öğrenci alımımız yoktur. Tüm ön lisans programlarımızda TYT ile öğrenci alımı yapılmaktadır.

Hayır. Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu,  tüm ön lisans programlarına öğrenci  kabulü,  ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılmaktadır, başka bir yerleştirme şekli yoktur. Sadece yabancı uyruklu öğrenciler, farklı bir sistemle yerleştirilmektedir.

Bu yıl ilk defa öğrenci alınacak olan programlarımızın taban puanları ve başarı sıralamaları henüz oluşmamıştır. Bu nedenle 2020-ÖSYS de yerleşmek istediğiniz bölümün bir önceki yıl diğer vakıf meslek okullarına ait ortalama taban puanlarına bakılarak oluşacak yeni taban puan ve başarı sıraları hakkında bir fikir edinilebilir. Yeni programlarımıza ait taban puan ve başarı sıraları ise 2021-ÖSYS yerleştirmeleri sonucu belirlenecektir.