Ana içeriğe atla
1

 

Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu vakıf meslek yüksekokuludur.  

Hayır. Meslek Yüksekokulu olduğumuzdan, sadece 2 yıllık ön lisans programlarına öğrenci alımımız mevcuttur. Dileyen öğrencilerimiz Dikey Geçiş Sınavı  ( DGS ) ile lisans programlarına yerleşebilir.

Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, TYT sonuçlarına göre, ÖSYM'nin belirlediği kurallar çerçevesinde öğrenci almaktadır.

Özel Yetenek sınavı ile öğrenci alımımız yoktur. Tüm ön lisans programlarımızda TYT ile öğrenci alımı yapılmaktadır.

Hayır. Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu,  tüm ön lisans programlarına öğrenci  kabulü,  ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılmaktadır, başka bir yerleştirme şekli yoktur. Sadece yabancı uyruklu öğrenciler, farklı bir sistemle yerleştirilmektedir.

Bu yıl ilk defa öğrenci alınacak olan programlarımızın taban puanları ve başarı sıralamaları henüz oluşmamıştır. Bu nedenle 2023 - ÖSYS de yerleşmek istediğiniz bölümün bir önceki yıl diğer vakıf meslek okullarına ait ortalama taban puanlarına bakılarak oluşacak yeni taban puan ve başarı sıraları hakkında bir fikir edinilebilir. Yeni programlarımıza ait taban puan ve başarı sıraları ise 2023 - ÖSYS yerleştirmeleri sonucu belirlenecektir.