Ana içeriğe atla

KARİYER GELİŞİMİ

İSSB Kariyer Günleri

Meslek yüksekokulumuzda her yıl, öğrenci ve mezunlarımızın derslerde aldığı kuramsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini, iletişim becerileri kazanmalarını, özgüvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini, kişisel gelişimlerini arttırmalarını, iş dünyasını tanımalarını, farkındalıklarının artmasını sağlamak amacıyla Kariyer Günleri düzenlenmektedir.

Öğrenci ve mezunlarımız kariyer günlerinde kamu sektöründeki kurumlar ile özel sektördeki firmaların üst düzey yöneticileri, yetkili ve çalışanlarıyla bir araya gelerek uzmanların deneyim ve bilgilerinden yararlanır, yüz yüze iletişim kurarak iş veya staj olanağından faydalanırlar. Firmalar, Kariyer Günleri’nde dinamik, kariyer odaklı ve donanımlı aday araştırması yaparlar. Böylece ön işe alım aracı olarak bu günleri kullanır ve ihtiyaçları olan insan kaynaklarına yerinde ulaşma fırsatını yakalarlar.

Kariyer Günleri ile ilgili çalışmalar oluşturulduğunda Duyurular bölümünde yayınlanacaktır. Duyurular bölümünü takip ediniz.

Seminerler

Kişisel Gelişim Seminerleri

Psikoloji, sanat, diksiyon, problem çözme, karar alma gibi farklı alanlarda, alanında uzman isimler tarafından seminerler verilmektedir. Seminerlerin bir kısmına katılımınız doğrultusunda, sizlere katılım sertifikası verilecektir.

İş Hayatına Hazırlık Seminerleri

İş yaşamında sizi bekleyen zorluklar, kariyerinizde olması gereken kazanımlar, iş görüşmeleri, cv hazırlama, mülakat tüyoları, mülakat simülasyonları gibi birçok konuya kucak açan seminerler düzenlenmektedir. Mülakat simülasyonunda, bir iş görüşmesine gittiğinizde sizi nelerin beklediğini görebileceğiniz minik görüşmeler, okulumuz tarafından yapılacaktır. Böylelikle iş görüşmelerine karşı hazırlıklı olabileceğiniz düşünülmektedir. Mülakat simülasyonu için [email protected]’ye başvuru maili atabilirsiniz.

  • CV Hazırlama
  • Mülakat
  • DGS-KPSS-ALES-YÖKDİL Hakkında Bilgilendirme Seminerleri

Öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardım etmek adına; sınav sistemleri, ön lisanstan lisansa geçişin nasıl yapılabileceği, akademisyen olmak isteyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerektiği gibi konularda öğrencileri bilgilendirmek için seminerler düzenlenmektedir.

Uluslararası Ofis ve Erasmus

Kariyerinizde önemli değişimleri tetikleyebilecek yurt dışı eğitim olanakları bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi, okulumuz web sitesinde bulunan Uluslararası Ofis butonuna tıklayarak elde edinebilirsiniz. Ayrıca kariyer danışmanınızdan da konu ile ilgili destek talebinde bulunabilirsiniz. (Uluslararası İlişkiler Ofisi)