Ana içeriğe atla

Kariyer Ofisi

KARİYER OFİSİ

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Kariyer Ofisi

Misyon

Öğrenciyi tanıma, bilgi verme, staj sağlama, işe yerleştirme, kariyerlerini izleme Kariyer Ofisinin ana işlevini oluşturur.

Vizyon

Üniversite eğitimi sonrasında kariyer yolculuğuna başlayacak mezunların, mümkün olduğunca kendisini ve karşısına çıkacak seçenekleri stajlar, bilgilendirme toplantıları ve kişisel gelişim seminerleri ile önceden tanımış ve tanımlamış, gelecek hedeflerini netleştirmeye başlamış, farkındalığı yüksek bireyler olmalarını desteklemek ve öğrencileri bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

 

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Randevu:

Danışmanlık hizmeti almak için  [email protected]’ye, kendinizi tanıtan bir mail atıp, randevu talebinde bulunmanız yeterlidir. Kariyer Ofisi hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.


Kariyer Danışmanlığı

Kariyer Danışmanı, başta öğrencilerin ve personelin kariyer planlaması oluşturma sürecine yardım etmeyi hedefler. Bunu yaparken de bireylerin kendilerini, ilgilerini, yeteneklerini, becerilerini keşfetmelerini sağlayarak, iş yaşamında ihtiyaç duyulan becerilerin, meslek alanlarının neler olduğunu göstererek, bireylerin kariyer gelişimine katkı sağlama amacı güder.


Okuduğunuz bölüm, çalışmak istediğiniz sektör, kariyeriniz ile ilgili hedefleriniz ve hayalleriniz, okul ve çalışma hayatınızda karşılaştığınız zorluklar ve fırsatlar konusunda konuşmak, danışmak ve sormak istediğiniz her şey için bizden randevu alabilirsiniz.


KARİYER GELİŞİMİ

  • Kariyer Günleri
  • Kişisel Gelişim Seminerleri
  • İş Hayatına Hazırlık Seminerleri
  • DGS-KPSS-ALES-YÖKDİL Hakkında Bilgi
  • Uluslararası Ofis


İSSB  Kariyer Günleri

Meslek yüksekokulumuzda her yıl, öğrenci ve mezunlarımızın derslerde aldığı kuramsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini, iletişim becerileri kazanmalarını, özgüvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini, kişisel gelişimlerini arttırmalarını, iş dünyasını tanımalarını, farkındalıklarının artmasını sağlamak amacıyla Kariyer Günleri düzenlenmektedir.


Öğrenci ve mezunlarımız kariyer günlerinde kamu sektöründeki kurumlar ile özel sektördeki firmaların üst düzey yöneticileri, yetkili ve çalışanlarıyla bir araya gelerek uzmanların deneyim ve bilgilerinden yararlanır, yüz yüze iletişim kurarak iş veya staj olanağından faydalanırlar. Firmalar, Kariyer Günleri’nde dinamik, kariyer odaklı ve donanımlı aday araştırması yaparlar. Böylece ön işe alım aracı olarak bu günleri kullanır ve ihtiyaçları olan insan kaynaklarına yerinde ulaşma fırsatını yakalarlar.

Kariyer Günleri ile ilgili çalışmalar oluşturulduğunda Duyurular bölümünde yayınlanacaktır. Duyurular bölümünü takip ediniz.

Seminerler

Kişisel Gelişim Seminerleri

Psikoloji, sanat, diksiyon, problem çözme, karar alma gibi farklı alanlarda, alanında uzman isimler tarafından seminerler verilmektedir. Seminerlerin bir kısmına katılımınız doğrultusunda, sizlere katılım sertifikası verilecektir. 


İş Hayatına Hazırlık Seminerleri

İş yaşamında sizi bekleyen zorluklar, kariyerinizde olması gereken kazanımlar, iş görüşmeleri, cv hazırlama, mülakat tüyoları, mülakat simülasyonları gibi birçok konuya kucak açan seminerler düzenlenmektedir. Mülakat simülasyonunda, bir iş görüşmesine gittiğinizde sizi nelerin beklediğini görebileceğiniz minik görüşmeler, okulumuz tarafından yapılacaktır. Böylelikle iş görüşmelerine karşı hazırlıklı olabileceğiniz düşünülmektedir. Mülakat simülasyonu için  [email protected]’ye başvuru maili atabilirsiniz.

CV Hazırlama

Özgeçmişler iş arama ve işe alım süreçlerinin ayrılmaz parçası olsa da genel geçer bir özgeçmişle hayalinizdeki işe kabul edilme şansınız çok yüksek değil. İş bulmak için atılacak ilk adım olan özgeçmiş, belli kriterlere uyarak yazıldığında iş arama sürecini ve hedefe ulaşmayı kolaylaştırıyor. İş başvurularında CV’nizi nasıl hazırladığınız, nasıl sunduğunuz işverenler ve İnsan Kaynakları tarafından önemsenen konuların neredeyse ilk sıralarında yer alıyor. İçerik bakımından tatmin edici bilgilerle karşılaşmak isteyen uzmanlar, karşılaştıkları farklı CV’lerin içerisinde yazı fontuna dahi dikkat ediyor.

Mülakat Simülasyonu

Mülakat Simülasyonu gerçek bir iş görüşmesi için en iyi eğitim yollarından biridir. İnsan Kaynakları profesyonellerinin iş görüşmelerinde sıklıkla sorduğu mülakat sorularını ve bunlara verilebilecek cevapların ne olması gerektiği mülakat simülasyonunda keşfedilmektedir. Böylece, pratik bir mülakat deneyimi yaşayarak öğrencilerin iş görüşmelerine hazırlıklı bir şekilde katılmaları sağlanmaktadır.

DGS-KPSS-ALES-YÖKDİL Hakkında Bilgilendirme Seminerleri

Öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardım etmek adına; sınav sistemleri, ön lisanstan lisansa geçişin nasıl yapılabileceği, akademisyen olmak isteyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerektiği gibi konularda öğrencileri bilgilendirmek için seminerler düzenlenmektedir.

Uluslararası Ofis

Kariyerinizde önemli değişimleri tetikleyebilecek yurt dışı eğitim olanakları bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi, okulumuz web sitesinde bulunan Uluslararası Ofis butonuna tıklayarak elde edinebilirsiniz. Ayrıca kariyer danışmanınızdan da konu ile ilgili destek talebinde bulunabilirsiniz. (Uluslararası Ofis)